Jak by mohl vypadat váš betonový plot
Výstavba betonových plotů se podílí na ohraničení pozemků rodinných domů, rekreačních nemovitostí, parkovišť, sportovních areálů či průmyslových zón a tvoří tu nedílnou součást tamního prostředí již řadu let. Některá oplocení tohoto typu vypadají poměrně nudně, jiná vás zaujmou na první pohled svou originalitou. Betonový plot je svým způsobem něco jako malířské plátno, štětce a barevná paleta, a vy jako malíř se již musíte postarat o to, aby malba zaujala nejen vás, ale i vaše okolí. A co se týče samotné montáže oplocení, více se dozvíte v rubrice O nás Montáž MPC.
Vybírejte velmi citlivě barvu plotu – na barvě desek záleží asi nejvíc, protože s tou lze hodně získat i tratit. Barva oplocení by měla ostřeji kontrastovat se svým okolím, jinak v něm zanikne a nevytvoří s ním zajímavý celek. Nesnažte se strefit do stejného odstínu plotu versus domovní fasády nebo barvy stavební konstrukce dalších staveb na pozemku, ale naopak si zvolte barvu zcela odlišnou, například ke žluté omítce si vybírejte tmavě hnědý nebo do červena laděný plot, nikoli okrový, krémový či dokonce nažloutlý.
Hrajete šachy a dámu?? Hráči šachů nebo dámy potřebují ke hře šachovnicové pole a totéž byste mohli vytvořit i vy. Omezíte tím pozornost na spáry mezi deskami a naopak zvýšíte atraktivitu tohoto řešení, což se projeví zejména u vyšších plotů nad 150 cm. Tato oplocení lze zahlédnout i na Internetu a můžete se jimi inspirovat, co se týče volby barev desek a jejich vhodnosti pro určité typy staveb.
Betonový sokl a dřevěná nástavba – velmi častým jevem u betonových plotů je kombinace betonu a dřevěných latí z masivu. Necháte si položit pouze betonový nízký sokl a na něj položíte latě buď ve svislé nebo vodorovné poloze. Mohou být dokonce i šikmé, překládané přes sebe, záleží jen na vašem rozhodnutí. Opět však doporučujeme volit barvu lazury dřeva kontrastně odlišnou od barvy betonového odlitku.