Podnikání

Koncert vážné hudby v Praze pro posílení zdraví


Stresující honička – chronický stres je současný fenomén, ovšem vysloveně negativního rázu. Problém tkví v tom, že se vyčerpávají nadledvinky, dochází k adrenální únavě a hormonálním změnám a to má pak zásadní vliv na mnoho civilizačních onemocnění. Měli bychom se stresu snažit všemožně vyhýbat a čelit mu, ale není to vždy tak jednoduché, jak se zdá. Vhodným antistresem je i koncert vážné hudby. Uklidňuje rozbouřené emoce a přináší jiné myšlenky. V době, kdy hudební skladatelé komponovali svá díla hudební klasiky, nebyli lidé pod takovým tlakem, jako my dnes, a tak se můžete lépe naladit na tamní prostředí a klidnější životní styl.

krásná houslistka

Zlepšení trávení – vážná hudba zlepšuje i trávení, je to tím, že při poslechu melodické hudební produkce nejsme stažení a sevření, jak tomu bývá u některé příliš hlasité a disharmonické rockové či metalové hudby, což pak také snižuje produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku potřebné na trávení. Stres a nevhodná hudba obecně zhoršují trávení a buněčnou regeneraci a právě poslech klasické hudby, respektive výběru toho nejlepšího od známých autorů, snižuje hladinu stresových hormonů a organismu dopřeje strávit i obtížněji stravitelné pokrmy.

hra na housle

Deprese a úzkosti – někdy stačí docela málo a deprese ustupují poté, co si pustíte Malou noční hudbu, Čtvero ročních období, Largo z Dvořákovy Novosvětské, Smetanovu symfonickou báseň Vltava nebo Bachův Air. S tím vším se setkáte i na koncertu vážné hudby v Praze, například ve Španělské synagoze.

Melancholie – někteří lidé trpí i stavy melancholie, pokud to trápí i vás, zajistěte vstupenky na koncert pro vás a vaši přítelkyni či manželku a běžte se rozveselit radostnými hudebními tóny, které přečkaly několik století a většina z nich i mnoho válečných konfliktů. Hudba léčí i melancholické stavy a snadno se o tom přesvědčíte sami.